امروزپنج شنبه 6 تیر 1398
Thursday 27 June 2019
کد خبر: 1376 تاریخ درج خبر: یکشنبه 20 دی 1394 - 20:51 3919 بازدید نسخه چاپی نسخه چاپی
گفت وگو با مدیران شعب شرکت خدمات آواژنگ در سراسر کشور
شرکت خدمات آواژنگ باسبقه‌ای بیش از 20 سال در صنعت IT در حال فعالیت و یکی از اولین‌های این صنعت است. با نگاهی به گستردگی و پیشرفت این شرکت در طول این سال‌ها می‌توان دریافت که چه مسیر موفقیت آمیزی را در پیش گرفته و در راستای رضایتمندی مشتری تا چه میزان موفق بوده است. به روز بودن و ارائه خدمات در سریع‌ترین زمان به مشتریان از ویژگی‌هایی است که شرکت خدمات آواژنگ را در صدر خدمات پس از فروش صنعت IT در بین مردم قرار داده است. این شرکت با داشتن بالغ به 70 نماینده مجاز ارائه خدمات پس از فروش در سراسر کشور یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های خدماتی در صنعت IT است. به همین منظور به سراغ مدیران شعب خدمات آواژنگ رفته‌ایم و از هر کدام سوالاتی در زمینه خدمات پس از فروش و شرایط کاری‌اشان پرسیده‌ایم که در ادامه ملاحضه می‌نمایید:

در ابتدا مدیران شعب خود را معرفی کرده و به مدت همکار‌‎ی‌اشان با خدمات آواژنگ اشاره کردند.
مرضیه پژمان، مدیر شعبه شیراز، کارشناسی برق و الکترونیک و کارشناسی ارشد MBA، شروع همکاری با شرکت خدمات آواژنگ از سال 1382
حمیدرضا صدیقی، مدیر شعبه مشهد، کارشناسی فیزیک کاربردی، شروع همکاری با شرکت خدمات آواژنگ از سال 1387
حمیدرضا امیدبخش، مدیر شعبه اصفهان، کارشناس کامپیوتر (سخت افزار)، شروع همکاری با شرکت خدمات آواژنگ از سال 1387
حسن تقربی، مدیر شعبه تبریز، کارشناسی برق و الکترونیک، شروع همکاری با شرکت خدمات آواژنگ از سال 1389
نوشین قربانی، مدیر شعبه اهواز، کارشناسی فیزیک کاربردی، شروع همکاری با شرکت خدمات آواژنگ از سال 1390
سجاد مهرابی، سرپرست شعبه کرمانشاه، کارشناسی کامپیوتر(سخت افزار)، شروع همکاری با شرکت خدمات آواژنگ از سال 1392
مدیریت، کنترل و نظارت بر امور جاری شعبه و مواردی نظیر عملکرد نیروی انسانی، پیگیری و پاسخگوئی امور مربوط به مشتریان و بازدید و رصد نمودن بازار منطقه از جمله وظایف مدیران شعب در شرکت خدمات آواژنگ می‌باشد.
از نگاه شما خدمات پس از فروش چه جایگاهی در بین نمایندگی‌ها شهرستان خدمات اواژنگ دارد؟
مرضیه پژمان، مدیر شعبه شیراز
با توجه به اینکه در جامعه جهانی رویکرد بیشتر به سمت خدمات متمایل شده است، خدمات پس از فروش می‌تواند یک مزیت رقابتی را برای شرکت ایجاد نماید. همانطور که می‌دانیم هر چقدر رضایت مشتریان بیشتر، وفاداری آنها بیشتر شده و این مسئله باعث سود آوری می‌گردد.
از آنجایی که یکی از ابعاد رضایت مشتری برآوردن نیاز آنها در کمترین زمان ممکن می‌باشد، وجود شعب در شهرستان‌ها باعث می‌گردد امکان دسترسی مشتریان به خدمات پس از فروش بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی به بهترین شکل و کوتاه‌ترین زمان صورت پذیرد.

فکر می‌کنید شرکت آواژنگ نسبت به دیگر رقبا در روند رضایتمندی مشتری چگونه بوده است؟
نوشین قربانی، مدیر شعبه اهواز
در بازار رقابت، حفظ و نگهداری مشتریان موجود نسبت به جذب مشتریان جدید دارای هزینه کم‌تر است. احترام و خدمت به مشتری، در واقع مشتری مداری و رضایتمندی مشتری در رأس امور است و شرکت خدمات آواژنگ تمام تلاش خود را می‌نماید تا رضایت مشتری را جلب نماید و به یک رابطه دو طرفه سالم دست یابد.
در واقع مهمترین استراتژی مدیریت کیفیت خدمات، تمرکز موثر بر شناخت و برآوردن نیازهای مشتریان است، همچنین شرکت خدمات آواژنگ مرتباً و بصورت مستمر به شکایات و نظرات مشتریان رسیدگی می‌نماید و با استفاده از کادر مجرب و نیروهای آموزش دیده که با مهارت و شنیدن دقیق گفته‌های مشتری و پرسیدن سوالات به موقع قادر می‌باشند مشکلات مشتریان را برطرف نموده راهنمایی و پاسخگویی لازم را انجام می‌دهند و یا جهت حل مشکل سریعآً و در کوتاه‌ترین زمان به واحد مربوطه منتقل نمایند.
در سنجش رضایتمندی مشتری 4 شاخص اصلی مطرح می‌شود:
• نحوه‌ی برخورد کادر شرکت خدمات با مشتری و توجه به خواسته مشتریان
• اصول و انجام حرفه‌ای کار
• زمان و هزینه‌ی صرف شده
• آگاه‌سازی و مطلع بودن مشتری از وضعیت قطعه و یا دستگاه
• وضعیت و سطح دسترسی شبکه خدمات پس از فروش
خدمات آواژنگ سعی دارد که با استفاده از روش‌های ایجاد رضایت‌مندی در مشتریان، آنان را به مجموعه وفادار سازد.

شما چه نظارتی بر روی مجموعه تحت امرتان دارید و چه برنامه‌های برای آموزش این افراد در خدمات آواژنگ اجرا می‌شود؟
حسن تقربی، مدیر شعبه تبریز
از آنجا که جو حاکم بر آواژنگ بیشتر بر مبنای همکاری متقابل، تقویت و حس همبستگی و افزایش روحیه کاری همکاران می‌باشد سعی می‌گردد بیشتر بر فعالیت افراد چه از نظر برخورد با مشتری و چه از نظر انجام خدمات به بهترین نحو نظارت صورت گیرد و در صورت نیاز اقدامات لازم در جهت بهبود عملکرد کاری انجام پذیرد.
از سوی دیگر با توجه به پیشرفت تکنولوژی سعی بر آن شده است تا به روز رسانی اطلاعات جدید به صورت برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و غیرفنی، آموزش‌های حضوری و غیر حضوری برای کارکنان صورت پذیرد.

برخورد مردم در خصوص خدمات پس از فروش در حال حاضر چطور شده است؟
حمیدرضا امیدبخش، مدیر شعبه اصفهان
با بالا رفتن سطح دانش مشتریان انتخاب سطحی و بدون تحقیق و تفکر به ندرت اتفاق ‏می‌افتد. مشتری به حق و حقوق خود آگاه است و می‌داند که پس از خرید چه انتظاراتی می‌تواند داشته باشد. در بازار امروز ‏اولین پرسش برای انتخاب در خرید خدمات پس از فروش می‌باشد که حتی جلوتر از کیفیت محصول مورد سوال قرار می‌گیرد.

مزیت خدمات آواژنگ نسبت به دیگر برندها را در چه مواردی می‌بینید؟
حمیدرضا صدیقی،  مدیر شعبه مشهد
خدمات آواژنگ در زمینه ارائه خدمات به مشتریان پیشرو بوده و با بررسی و ارزیابی دقیق  فرآیندها، شاخص‌ها و با کنترل مستمر خدمات انجام شده و ارتباط مستقیم با تولید کننده‌ها، سطح خدمات مطلوبی را ایجاد کرده است. برخورداری از رضایتمندی مشتریان و انجام خدمات گسترده و یکنواخت در سراسر ایران از مزیت‌های شرکت خدمات آواژنگ می‌باشد.

چقدر سعی می‌کند به روز باشید و این اتفاق چه تاثیری در روند کار دارد؟
سجاد مهرابی، سرپرست شعبه کرمانشاه
مطمئنا در زمینه IT ، به روز بودن از اصول کاری شرکت خدمات آواژنگ می‌باشد زیرا قرار است که شرکت به عنوان یک مرجع قابل اعتماد به مشتریانی که نیازمند همکاری از لحاظ علمی‌هستند در سطح بالایی سرویس مورد نظر را ارایه دهد و این امر مستلزم به روز بودن در همه زمینه‌ها است.

به نظر شما برای آگاه‌سازی مردم از معنای واقعی خدمات پس از فروش چه اقداماتی را باید انجام داد؟
مرضیه پژمان، مدیر شعبه شیراز
این آگاه سازی باید در دو بخش صورت گیرد. اولین بخش توسط فروشنده کالا به مشتریان باید صورت پذیرد تا آنها درک صحیح و مناسبی از شرایط خدمات پس از فروش داشته باشند و فروشندگان باید از فرا فکنی در مورد خدمات جلوگیری کنند. در این راستا ابتدا باید آگاه سازی فروشندگان نسبت به ارائه خدمات پس از فروش صورت گیرد.
از سوی دیگر بایستی شرایط ارائه خدمات به محصولات که بر روی کارت گارانتی و یا بروشورهای تبلیغاتی نوشته می‌شود، بدون ابهام و واضح باشد.

امتیاز به این مطلب:
  علی.ر0ض ا آز*مو-ن :

  لبتابی به ارزش 1.950ملیون تومان رو 2.480ملیون تومان خریدم میخواستم مهر و ضمانتو آرم قرمز رنگ قشنگ گارانتی هماهنگ پاش باشه خریدیمو پاش بود
  چشمتون روز بد نبینه از روز اول خراب بود تا الان که یکسالو نیم بعدشه من هرروزه درگیرم با این آرم قرمز خوشرنگ
  بالغ بر 6-7 بار دستگاه رو برای تعمیر بردم خدمتشونو هربار 2-3 هفته بدون لبتاب موندم
  میشه گفت 6ماه ازین دوسال خرید ما لبتاب دست کس دیگه بوده..
  بار اول گفتن اها دیدیم مشکلش چیه فهمیدیم ایرادش کجاست 1هفته دیگه لبتابو سالم تحویل بگیر 3هفته بعد تو سایت اماده تحویل شد رفتم تحویل گرفتم میگفتن مادربوردشو عوض کردیم!(آخه واسه شارژ نشدن مادر بوردو عوض میکنن! تعجب کردمو گفتم شاید میکنن) خوشحالو خندون رسیدم خونه دیدم ای دل غافل! ای کاش بیشتر دقت میکردم این که هنوز همونطوریه
  بار 2دوم بردمشش نوشتم آقای تعمیر کاری که ما فقط میتونیم برات بنویسیمو نمیشه دیدت این که هنوز همونطوریه و مشکلش اینه میزنی به شارژ شارژ نمیکنه .یا یکم شارژ میکنه قطع میشه
  رفتمو 1-یکی دو هفته بعد گفتن آمادس
  خداییشم بد میسره و این بد مسیری رو طی کردم از کرج تا کوچه ی سپند ویلای تهران رسیدم اونجا لبتابو اوردن که تست کن کلی روش کار کردیمو درست شد به سلامتی مبارک باشه زدمش به شارژ کاشف به عمل امد باید دست خالی برگردم خونه چون هنوز ایراد داره!
  این که میشه بار سوم دسگارو تحویل دادمو برگشتم خونه منتظر تا تو سایت اعلام کنن که امادس
  گذشتو یکی دو هفته ای این باتری لبتاب نو ما تو شرکت قرمز رنگ قشنگ بالا پایین شد تا دوباره اعلام کردن درست شده این سری که لبتابو گرفتم دیدم یا خدا! یه شارژر به چه عظمت دادن گفتن با این شارژ کن مشکلش حل میشه زدم شارژ ده بیست دقم نشستم خدارو شکر! درست بود امضا کردمو برگشتم خونه(خوشحالو شادان)
  رسیدم خونه زدم شارژو لبتابو روشن کردمو ای دل غافل این که همونطوریه!
  دیگه کلافه کلافه گزاشتم ذره ذره شارژ کنه یکم از سیستمم لذت ببرم ببینم چی خریدم…
  گذشتو دوباره بردمشو خواستم تعمیر کارشو ببینم که آقای خوش برخورد کرمی نامی خودشونو مسوول اون قسمت معرفی کردنو باهاشون صحبت کردم تخصصیش میشد اینکه باتری مشکلی پیدا کرده که لبتاب دیگه اونو نمیشناسه و باعث میشه که شارژ بشه ولی به سختیو هر چند درصد که جلو رفت قطع بشه فرایند شارژو ازین جور بحثای تخصصی جملات تخصصی خودشونو تو گزاارش مشکل شرح کردم لبتابو سپردم خدافظ شما تا یکی دو هفته دیگه عالام امادگی کردن که دستگاه درست شده بیا ببرو رسیدم خدمتشون پیش خانم بداخلاقی که اونجاسو همه اونجاییا میشناسنش… دستگاه رو دادو امضاشو از ما گرفت منم نشتم به تست که فقط تو شوک بودم که چرا درست نشده با اینکه 2 هفته اینجا میمونه عصبانیو بد اخلاق رفتم پیش رییشون آقای جهانی مدیر واحد خدمات پس از فروش شعبه مرکزی و احتمالا مدیریت کل شعب و ایشون بر خلاف خوشرویی همیشگی که داشتن عرض کردن که مورد شارژ نشدن تو لبتاب ها طبیعیه و موقع خروج من از اتاق با صدای بلندی که من هم شنیدم به آاقی کرمی گفتن که “نه!به هیچ وجه قطعه دیگه ای رو برای این شخص تعویض نکنید (احتمالا ایشون هم از پیگیری های من خسته شده بودن) و وقتی معترض شدم عرض کردن که از نظر ما این مشکل کاملا طبیعیه و شما هم به هرجا که میتونید شکایت کنید ما تعویض رو برای شما انجام نمیدیم! !
  دستگاه رو مجدد برای تعمیر رسید کردم و این اتفاق یکبار دیگه تکرار شد و همچنان لبتاب من مشکلی رو داره که هنوز تحت تاریخ ضمانت گارانتی قرار داره
  09358517346

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *