امروزپنج شنبه 6 تیر 1398
Thursday 27 June 2019
کد خبر: 1367 تاریخ درج خبر: یکشنبه 20 دی 1394 - 19:53 3661 بازدید نسخه چاپی نسخه چاپی
گفتگو با «الهام شفاهی» مدیر خدمات پس از فروش شرکت داتیس
شرکت داتیس یک دهه است که فعالیتش می‌گذرد و در طول این مدت توانسته جایگاه خودش را در بین مردم تثبیت کند. کارخانه داتیس که در منطقه ایوانکی با داشتن فضایی بیش از 16 هزار متر مربع است. تولید اجاق گازهای صفحه ای(توکار) با گرید انرژی A ودر انواع مدل‌های زیبا و به روز دنیا، بالغ بر ۵۰مدل و انواع هودهای جدید شومینه ای از جمله تولیدات این شرکت است. از ابتدای فعالیت شرکت داتیس بخش خدمات پس از فروش را نیز دایر کرده و با به کارگیری مهندسین و تکنسین‌های سخت کوش و مدیریت کار آمد توانسته است به کیفیت قابل قبولی در تولید برسد. از موفقیت‌های داتیس می‌توان به اخذ استانداردها و گواهی نامه های داخلی و بین المللی که اکثراً از کشور ایتالیا است اشاره کرد. حضور در پانزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی و استقبال بازدیدکنندگان از غرفه داتیس بهانه‌ای شد تا بار دیگر با مدیر خدمات پس از فروش این شرکت به گفتگو بنشینیم.

پانزدهمین نمایشگاه لوازم خانگی را چگونه  ازریابی کرده‌اید؟
با توجه به آشنا بودن مردم با نام داتیس استقبال بسیار خوبی از غرفه داتیس در نمایشگاه پانزدهم شد. البته به نسبت سال مشارکت‌کنندگان نیز بیشتر بودندو همین امر باعث استقبال بیشتر مردم شده بود. بیشتر عزیزانی که در این چند روز نمایشگاه برای بازدید آمده بودند از مشتریان وفادار داتیس بودند و شعار همیشگی ما در خصوص رضایتمندی و وفاداری مشتری در این نمایشگاه کاملا مشهود بود.

دلیل حضورتان در اینچنین نمایشگاه‌هایی چیست؟
شرکت داتیس در این سال‌ها در اکثرنمایشگاه‌های مرتبط با صنعت لوازم خانگی حضور پر قدرت داشته است. از اهداف اصلی حضور در این نمایشگاه‌ها می‌توانم به ارائه و معرفی محصولات جدید، ارتباط مستقیم مشتریان با مدیران شرکت و بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادات این عزیزان و جذب مشتریان جدید اشاره کنم.

شرکت داتیس برای جذب مخاطب در این نمایشگاه چه اقدامی انجام داده است؟
ما از قبل از شروع نمایشگاه اطلاع رسانی‌های خود را برای مشتریان داتیس آغاز کردیم و در ادامه سعی کردیم با غرفه سازی خوب (از لحاظ جذابیت بصری) و استفاده از پرسنل با تجربه این ارتباط را با مشتریان خود به بهترین شکل برقرار کنیم.

آیا در این نمایشگاه به حوزه خدمات پس از فروش نیز پرداخته‌اید؟
قطعا اینطور است. مهم‌ترین بخش شرکت داتیس در این نمایشگاه خدمات پس از فروش بود. ارتباط مستقیم با نمایندگان فروش در خصوص نوع ارایه خدمات بهتر شرکت و همچنین شنیدن نظرات سرویسکاران که از تمام نقاط کشور آمده بودند و گرفتن پیشنهادات مردم در خصوص ارایه خدماتی که مد نظرشان است از جمله فعالیت‌های همکاران من در این چند روز نمایشگاه بود.

لزوم اینچنین نمایشگاه‌هایی را در سطح کشور چقدر الزامی می‌دانید؟
بسیار حایز اهمیت است. برای مردم می‌تواند فضایی باشد که به راحتی تمام نیازهایشان در دسترس است و تنوع محصولات نیزباعث می‌شود تمام نیازهایشان را برطرف شود. همچنین برای شرکت‌ها می‌تواند فرصت مغتنمی باشد تا ضمن معرفی محصولات جدید از انتقادهای مشتریان و متخصصین امر در خصوص محصولات قدیمی و نحوه پشتیبانی آن با اطلاع شوند، تا با مرتفع کردن این مشکلات به سطح مطلوبی از کیفیت و خدمات برسند.
کمی از نمایشگاه فاصله بگیریم، به طور کلی در این سال‌ها دستاوردهای شما به عنوان مدیر خدمات پس از فروش چه مواردی بوده است؟
با توجه  به شرایط فعلی برای اینکه بتوانیم در  بازار رقابتی موجود باقی بمانیم باید ایده‌های جدید و نوآورانه‌ای ارائه دهیم وبه طور مستمر خودرا بهبود بخشیم  ودقت، سرعت و کیفیت را سرلوحه کار خویش قراردادم.
– مشخص کردن اهداف سازمان به طور واضح
– ارزیابی دقیق کارکنان در برنامه‎‌های آموزشی برای مشخص ساختن توانایی‌های پایه افراد
– برقراری ارتباط بین آموزش‌های کسب شده و شرایط کار واقعی
– افزایش پاسخگویی و مسئولیت پذیری دربرابر مشتریان
– برآورنده ساختن انتظارات فعلی و آتی مشتریان

در حال حاضر وضیعت خدمات پس از فروش را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
در حال حاضر تمام تلاش شرکت در راستای ادای تعهدات خویش به مشتریان می‌باشد و همین ارتباط با مشتریان موجب شده نیروی مضاعفی درایجاد خدمات جدید به آنها شده است. با توجه به ارتباط عمیق واحد خدمات ما با مشتریان و تعامل ایجادشده، درک و برآورده سازی نیازهای مشتریان در شرایط مطلوبی قرار دارد.

به نظرتان تنوع محصولات در رضایتمندی مشتری چقدر نقش دارد و شما چقدر به این مهم اهمیت می‌دهید؟
مجموعه داتیس با در نظر گرفتن نیاز و تقاضای مصرف‌کننده  عرضه خویش را سازمان دهی می‌نماید ما معتقدیم تولید باید تحلیل مستمری از نظرات مصرف‌کنندگان دریافت نمایدو خوشبختانه شرکت داتیس در این فرآیند توانمند می‌باشد.

با توجه به اینکه شما به عنوان یک بانو ، از مدیران موفق در صنعت خدمات پس از فروش هستید. حضور مدیران خانم را در این حوزه چطور می‌دانید؟
در شرایط کنونی  دیده می‌شود که زنان در شغل‌های مهمی فعالیت دارند. در جامع ما تا حدودی شرایط مشارکت زنان در صحنه‌های مختلف توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی فراهم آمده است که با توجه به آگاهی و حرکت خود زنان این نیروی بالقوه به کار گرفته شده است تا بتوانیم گامی در جهت توسعه بر داریم و اگر خانم‌ها استعدادها و توانایی‌های خود را بشناسند، مطمئنا موفق خواهند بود. بنده نگاهی ژرف و امیدوارانه به این مسئله دارم.

با توجه به رکود چند ماه گذشته موجود در بازار لوازم خانگی شرکت داتیس چه شرایطی در تولید و خدمات پشت سر گذاشته است؟
در شرایط بازار کسی که کاسبکار واقعی است قطعا به دنبال فرصت‌هایی می‌گردد تا بتواند نسبت به موقعیتی که برای دیگران وجود دارد شرایط بهتری داشته باشد نکته اساسی که داتیس به آن دقت می‌کند این است که شرایط رکود نباید منافع کنونی را با  منافع در دوران رونق مقایسه کرد وتمام تلاش شرکت  این است که این رکود کمترین تاثیر را روی تولید و خدمات پس ازفروش داشته باشد.

چه تعداد نمایندگی در کل کشور دارید و چگونه بر آنها نظارت دارید؟
حدود 500نمایندگی در کل کشور در حال فعالیت می‌باشند نظارت ما بر نماینده‌ها از طریق پرتال وبhappy call
و بازبینی بر فعالیت آنها به صورت نظارت و کنترل صورت می‌گیرد.
اولین قدم برای ارائه یک خدمت قابل قبول به مشتریان به کار گیری افراد مناسب در سمت‌های مناسب می‌باشد بنده کوشیده‌ام با در نظر گرفتن موارد ذیل  به این مهم دست یابم.
–   شناخت بهتر استعداد کارکنان و ایجاد زمینه مناسب جهت هدایت آنها به سمت اشتغال مفید
–   احراز آمادگی نسبی کار مندان برای ادامه در سطوح بالاتر
–    ایجاد علاقه و احترام به کار
–   تقویت روحیه مسئولیت پذیری

توافقات هسته ای و بازشدن فضای سیاسی و اقتصادی چه تاثیری در تولید و ارائه خدمات شما گذاشته است؟
ما براساس این دوره زمانی توانسته‌ایم برنامه جامع تری ارائه دهیم طبیعی است با دست بازتری نسبت به سیاست‌گذاری سازمان خود اقدام می‌نماییم با توجه به اینکه تحریم‌ها هزینه های بالایی را بر صادرات و واردات تحمیل کرده است  تا حدودی پس از توافق آرامشی بر فعالیت‌های اقتصادی حاکم است و برداشته شدن تحریم‌ها و احیای آن باعث می‌شود تا حدودی واسطه‌گری ازبین برود که این مسئله بر بازار رونق قابل توجهی دارد و ما هم ازاین قاعده مستثنا نیستیم.

جایگاه کلی خدمات پس از فروش را در کشور چگونه ارزیابی می‌کنید؟
به نظر من  خدمات پس از فروش تامیین کننده ارزش محصول در بازار است و اکنون ما در کشور به یک مشتری مداری نسبی در همه زمینه‌های خدماتی رسیده‌ایم  البته تا حصول  نتیجه مطلوب همچنان راه باقی مانده است ولی به طور کلی خدمات پس از فروش فقط تامیین قطعات و پشتیبانی محصولات نیست بلکه در نگاه کلی تر بیشتر معطوف به کیفیت نوع خدمات می‌باشد.

امتیاز به این مطلب:

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *