امروزپنج شنبه 6 تیر 1398
Thursday 27 June 2019
کد خبر: 1323 تاریخ درج خبر: دوشنبه 2 شهریور 1394 - 20:15 2521 بازدید نسخه چاپی نسخه چاپی
گفتگو با مهندس حسین بشیرنژاد مدیر عامل شرکت ایران اچ پی

ضمن معرفی خودتان کمی از فعالیت شرکت فالنیک برایمان توضیح دهید؟
حسین بشیرنژاد هستم، موسس و مدیر عامل شرکت فالنیک-ایران اچ پی به مدت 20 سال شرکت فالنیک-ایران اچ پی که در سال 1380 به ثبت رسمی رسیده است اما فعالیت خود را در حوزه فروش قطعات رایانه از تاریخ 1374 آغاز نمود و همزمان با تاریخ ثبت شرکت در حوزه وارادات، توزیع و فروش و خدمات پس از فروش محصولات اچ پی فعالیت خود را آغاز نموده است. هدف شرکت از ابتدا ارایه کالای اصلی اچ پی به همراه با خدمات پس از فروش برتر بوده است.
سومین نمایشگاه خدمات پس از فروش را چطورارزیابی می‌کنید؟
متاسفانه به دلیل تغییر چند باره تاریخ برگزاری و عدم اطلاع رسانی و تبلیغات صحیح و همچنین مجاورت با نمایشگاه دیگر و چیدمان ناصحیح استقبال مناسبی از نمایشگاه صورت نگرفت و در واقع شرکت‎کنندگان را با هزینه‎های سنگین تدارکات غافلگیر کرد.
امسال اولین دوره حضور شما در این نمایشگاه بود، دلیل حضورتان چه بوده است؟
اصلی ترین دلیل حضور در این نمایشگاه مصادف شدن تاریخ برگزاری نمایشگاه با افتتاح مرکز جدید خدمات پس از فروش فالنیک-ایران اچ پی بود که در این تاریخ به مجموعه قبل علاوه گردید.
چه برنامه‌هایی برای جذب مخاطب در این نمایشگاه داشتید؟
ارایه کاتالوگ، بروشور و مشاوره‌های حضوری که توسط کارشناسان خدمات ارایه می‌شد از برنامه‌های ما بود.
آیا این نمایشگاه در سطح انتظارات شما بوده است؟
خیر
بازدیدکنندگان این نمایشگاه را چطور ارزیابی می‌کنید؟
شاید از نظر حجم بازدید پایین بود اما مراجعین هدفمند نیز حضور داشتند.
آیا مردم با معنا و مفهوم خدمات پس از فروش آشنا هستند؟
با گذشت زمان رفته رفته مردم با لزوم وجود خدمات پس از فروش بیشتر آشنا شده اند اما نکته کلیدی این است که اگر فضا برای رقابت سالم در این زمینه ایجاد گردد طبیعتا سطح خدمت افزایش یافته و رغبت مردم به خرید کالای با خدمات افزایش می‌یابد. نکته دیگری که مسئولین امر باید به آن توجه ویژه داشته باشند این است که همراه با رشد آشنایی و نیاز مردم به خدمات پس از فروش و لزوم همراهی آن با کالا عده‌ای سود جو با روشهای کلاهبردارانه حق مصرف کننده را ضایع نکرده و ذهن آنها را در خصوص خدمات پس از فروش مخدوش نکنند.
آیا از طرف مسوولین سازمان حمایت و انجمن حمایت از غرفه شما بازدیدی شده است؟
متاسفانه آنطور که از قبل اعلام شده بود خیر! اما بعضی از مسئولین از جمله جناب آقای احمدی بصورت غیر رسمی درغرفه حضور یافته و بازدید فرمودند.
دلیل حضور کمرنگ مشارکت کنندگان را چه می‌بینید؟
اطلاع رسانی ضعیف وعدم قدمت این نمایشگاه و صد البته اوضاع اقتصادی نابسامان فعلی، در خصوص عدم مشارکت برندهای مختلف از جمله مواردی است، که در این نمایشگاه می‌توان به آن اشاره کرد.
آیا برای سال آینده و حضور در نمایشگاه خدمات پس از فروش برنامه‌ای دارید؟
با توجه به اهداف سازمان بله
به نظر شما در حال حاضرخدمات پس از فروش در کشور چه جایگاهی دارد؟
نمی‌توان جایگاه رفیعی را برای آن متصور بود چرا که به محض آن که مصرف کننده میل به خرید کالای با ضمانت نمود عده‌ای سود جو با رفتار غیر مسئولانه خود بر آن‌ها تاختند.
ارزش افزوده خدمات شما نسبت به دیگر رقبایتان در چیست؟
تعهد به ارایه کالای اصلی و خدمات اصیل‌تر، دارا بودن فضا و تجهیزات استاندارد و مناسب به همراه کارشناسان متعهد و مجرب همواره از ارزشهای ما بوده که بصورت ویژه به ان توجه داشته‌ایم از یک طرف و غافلگیر نمودن مشتریان با خدماتی با ارزش افزوده بالا مانند ارایه گارانتی جامع بعضی از محصولات در سال ٩۴ از طرف دیگر که در این نوع خدمت علاوه بر اینکه مشتریان از خدمات قبلی سازمان برخوردار هستند مواردی که تا به حال شامل گارانتی نمی‌شد مانند شکستگی، نفوذ مایعات، سقوط از ارتفاع، آتش سوزی، نوسانات برق وغیره، بطور کلی هر آنچه که دستگاه یا قطعه را از کارکرد صحیح باز دارد در این نوع خدمت پوشش قرار خواهد گرفت و در سریعترین حالت ممکن تعمیر یا تعویض خواهد شد. ادعای این موضوع به زبان آسوده است اما کوهی از مسئولیت را بر سازمان تحمیل می¬نماید که این خود نشان از توانمندی و قدرت است.
در حوزه خدمات پس از فروش چه فعالیت‌های شاخصی انجام داده‌اید؟
همانگونه که در سوال قبل پاسخ داده شد افتتاح و علاوه نمودن واحد جدید خدمات پس از فروش محصولات اچ پی بصورت کاملا مکانیزه از شاخص ترین فعالیتهای ما در سال اخیر بوده است. این مرکز با تمرکز بر اهداف سال 1415 و نیاز سازمان تجهیز گردیده تا بتواند هر چه بهتر پاسخگوی مخاطبان خود باشد و رضایت آنها را جلب نماید. این مرکز مجهز شامل کارگاه‌های مجزا مانند کارگاه تعمیرات چاپگر و اسکنر، کارگاه تعمیرات لب تاب، کارگاه تعمیرات سرور و تجهیزات شبکه می‌باشد.
شما از چه نرم افزاری در حوزه ارتباط با مشتری استفاده می‌کنید؟
شرکت از سال ٨۴ با نرم افزارهای مختلفی کار می کرد اما با توجه به توسعه و نیاز سازمان در سال ٩٠ و بعد از بررسی‌های گسترده کارشناسان شرکت نرم افزار مایکروسافت داینامیک سی ار ام انتخاب و مستقر گردید.
چرا از نمونه‌های ایرانی استفاده نکرده‌اید؟
اولین نرم افزار ما ایرانی بود. و علت عدم ادامه کار با آن یا سایر نرم افزارهای ایرانی این است که متاسفانه این برنامه‌ها با دید توسعه ای نوشته نمی شوند و کاربر بابت نیازهای آتی خود دچار چالشهای مختلف می‌شود که یکی از انها مبالغ نابجایی است که بوجود اورندگان آن مطالبه می‌کنند از دیگر اشکالات این نرم افزارها می‌توان به عدم انعطاف پذیر بودن آنها با خواست مشتری است. به خوبی به یاد دارم زمانی که برای ایجاد امکان ارسال فکس خودکار در سیستم ایرانی با فروشنده آن مشورت کردیم بعد از یک ماه انتظار و تحلیل مبلغی معادل دو برابر قیمت خرید کل نرم افزار را پیشنهاد نمود.
اشاره به سند چشم انداز 1415 کردید لطفا در این خصوص بیشتر توضیح بفرمایید.
تدوین سند چشم انداز سال 1415 بعد از سالها تقریبا چهار سال پیش در دستور کار سازمان قرار داده شد و پس از بررسی‌های بسیار بصورت سند مورد تصویب هیات مدیر قرار گرفت. در این سند اهداف سازمان تا سال 1415 آمده و هیات مدیره و مدیر عامل را ملزم به رعایت آن می‌نماید. علت ایجاد این سند نیز کاملا روشن است چرا که اگر سازمان‌ها برنامه‌های خود را مکتوب نکنند و تنها به اذهان خود اکتفا کنند بعد از گذشت مدتی شاهد خواهند بود که به چه میزان دچار انحراف شده‌اند اما سند چشم انداز تمام ارکان سازمان را مجاب می‌کند تا در راستای آن حرکت کند و این یکی از هزاران مزیت دارا بودن سند چشم انداز می‌باشد. این سند در ابعاد مختلف سازمان دیده شده و دارای بخش‌های مختلف است.

امتیاز به این مطلب:

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *