امروزپنج شنبه 6 تیر 1398
Thursday 27 June 2019
کد خبر: 1318 تاریخ درج خبر: دوشنبه 2 شهریور 1394 - 20:29 2700 بازدید نسخه چاپی نسخه چاپی
گفتگو با مهندس نیما بحرانی‌پور مدیر خدمات پس از فروش شرکت ابزار توسن

ضمن معرفی خودتان کمی از فعالیت شرکتتان برایمان توضیح دهید؟
نیما بحرانی پور مدیر واحد خدمات پس از فروش شرکت ابزار توسن/ گروه صنعتی توسن، یکی از پیشتازان صنعت ابزارهای برقی، شارژی، بادی و دستی به شمار می رود که از سال 1382 به صورت رسمی آغاز به کار کرد.
سومین نمایشگاه خدمات پس از فروش را چطورارزیابی می کنید؟
با توجه به اینکه نمایشگاه خدمات پس از فروش در ابتدای راه است و تاکنون تنها 3 دوره از آن برگزار شده است، بدون تردید هنوز به خوبی معرفی نشده است. در نتیجه به عنوان دوره سوم نمایشگاه، می توان نمره خوبی داد.
هدفتان از حضور در سومین نمایشگاه خدمات پس از فروش چه بوده است؟
هدف توسن نیز مانند بسیاری از شرکتها و برندهای دیگر، معرفی طرح‌ها و گستردهی مراکز خدمات در سطح کشور، ارائهی تازههای خدمات و ارتباط گسترده با مردم است.
چه برنامه‌هایی برای جذب مخاطب در این نمایشگاه داشتید؟
تنها برنامه ویژه نمایشگاهی، برگزاری قرعه کشی در روز پایانی بود. توسن به صورت کاملا تخصصی به معرفی و ارائه خدمات پس از فروش و راههای دسترسی به این خدمات پرداخت. در حقیقت حضور کارشناسان مجرب، پاسخگویی به نیازها و سوالات بازدیدکنندگان و تازگی طرحها، به خودی خود جاذبهی مناسبی برای مراجعه بازدید کنندگان به غرفه توسن پارت بود.
آیا این نمایشگاه در سطح انتظارات شما بوده است؟
خیر، حضور پررنگ تر و بیشتر سایر برندها را پیش بینی می‌کردیم . بدون تردید حضور برندهای مختلف از صنوف گوناگون، زمینه بازدید افراد بیشتری از نمایشگاه خواهد بود.
بازدیدکنندگان این نمایشگاه را چطور ارزیابی می‌کنید؟
نمایشگاه خدمات پس از فروش درواقع یک نمایشگاه عمومی است که بازدیدکنندگانی از اقشار و گروههای سنی مختلف دارد. تفاوت بازدیدکنندگان محاسن و معایبی را به دنبال دارد. عمومی بودن بازدیدکنندگان موجب معرفی و شناخت بهتر برند در سطح جامعه می شود و مانند یک تابلو تبلیغاتی در ایستگاه مترو عمل می کند. اما همین تنوع بازدیدکننده، موجب می شود تا نتوان به صورت تخصصی به معرفی طرحها پرداخت و درواقع هدف نهایی از حضور در نمایشگاه، آنگونه که باید، تحقق نیابد.
آیا مردم با معنا و مفهوم خدمات پس از فروش آشنا هستند؟
در سالهای اخیر با توجه به گسترش خدمات پس از فروش در صنوف مختلف، مردم به نسبت گذشته آگاهی بالاتری پیدا کرده اند اما متاسفانه به دلیل عدم پایبندی برخی برندها به تعهداتی همچون، ارائه خدمات، شرایط گارانتی وبسیاری از مردم نسبت به خدمات پس از فروش بیاعتماد شده اند.
از طرف مسوولین سازمان حمایت و انجمن حمایت از غرفه شما بازدیدی شده است؟
برخلاف تصور و توقع ما، بازدیدی صورت نگرفت.
دلیل حضور کمرنگ مشارکت کنندگان را چه می بینید؟
این امر دلایل متفاوتی دارد که از جمله آن میتوان به محدود بودن شرکتهای حاضر در نمایشگاه، اطلاع رسانی ضعیف نسبت به برگزاری نمایشگاه، عدم شناخت مردم نسبت به ماهیت نمایشگاه خدمات و مکان برگزاری نمایشگاه اشاره کرد.
آیا برای سال آینده و حضور در نمایشگاه خدمات پس از فروش برنامه ای دارید؟
حضور در نمایشگاه خدمات جزء برنامه‌های توسن پارت است اما با توجه به بینظمی سومین دوره از نمایشگاه در انتخاب زمان و مکان برگزاری، برنامه‌ریزی برای آینده نیز غیرمطمئن است.
به نظر شما در حال حاضرخدمات پس از فروش در کشور چه جایگاهی دارد؟
در سالهای اخیر خدمات پس از فروش در جهان رو به گسترش و توسعه است و بدون شک در کشور ما نیز رشد قابل توجهی داشته است. شاید در گذشته، خدمات تنها به گارانتی با قید و شرطهای سنگین خلاصه می شد اما در حال حاضر ایجاد مراکز خدماتی، ارائه طرحهای نو در راستای ارتباط بهتر و آسانتر با مصرف کننده و مواردی این چنین از جمله اموری است که مدیران خدمات پس از فروش با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
ارزش افزوده خدمات شما نسبت به دیگر رقبایتان در چیست؟
ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن، تامین قطعات یدکی مطمئن و مرغوب، پراکندگی مناسب نمایندگیهای خدمات در سراسر کشور، راههای متعدد دسترسی به خدمات، ارائه طرحهای جدید در راستای ارتقای کیفی و کمی خدمات از ویژگیهای بارز توسن پارت است.

امتیاز به این مطلب:

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *