امروزپنج شنبه 6 تیر 1398
Thursday 27 June 2019
کد خبر: 1312 تاریخ درج خبر: دوشنبه 2 شهریور 1394 - 20:59 2844 بازدید نسخه چاپی نسخه چاپی
گفتگو با مهندس محمدرضا شیرخان مدیر خدمات پس از فروش شرکت پردیس صنعت سیاره سبز

ضمن معرفی خودتان کمی از فعالیت شرکت پردیس صنعت سیاره سبز برایمان توضیح دهید؟
اینجانب محمدرضا شیرخان مدیر خدمات پس از فروش شرکت پردیس صنعت سیاره سبز می باشم.شرکت سیاره سبز از سال 1375 با برند GREEN در زیمنه IT مشفول به فعالیت می باشد.
یکی از شاخص‌های GREEN که مورد تاکید اکثر متخصصین می‌باشد نحوه ارایه خدمات و گارانتی محصولات گرین است که تا کنون توانسته پاسخگوی بسیاری از کاربران عزیز باشد. اعتماد به مجموعه GREEN و خدمات آن، راه را برای توسعه کمی و کیفی این خدمات باز نمود تا جایی که مجموعه خدمات پس از فروش شرکت سیاره سبز با پشتوانه این تجربیات گرانبها در زمینه ارایه خدمات پس از فروش مطابق با نیاز‌های مشتریان، با نام GREEN Guarantee همراه با خدماتی متفاوت و گسترده تر، افتخار حضور در کنار کاربران را داشته باشد. با این رویکرد و لطف مشتریان گرامی مجموعه سیاره سبز در پایان سال 93 مفتخر به دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان از سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان از دست وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت شد.
GREEN Guarantee علاوه بر خدمات محصولات GREEN از قبیل پاور، کیس، تجهیزات شبکه، تبلت iGREEN و… پتانسیل خود را معطوف به ارایه خدمات قطعات High end کامپیوتری نظیر Lap top، ‌هارد، تبلت و غیره از سایر برند های معتبر بین المللی، کرده است.
ارزش‌های محوری GREEN Guarantee را می توان در چند بند زیر بازگو نمود:
مشتری مداری
مهمترین ارزش خدمات GREEN در برآورده سازی انتظارات مشتریان و رضایتمندی آنان است. این مجموعه رضایتمندی هر مشتری به هر قیمتی را وظیفه اصلی خود می‌داند، چرا که بدون در نظر گرفتن آن تمامی ‌قابلیت‌ها و توانمندی‌های این مجموعه بی ارزش خواهد شد.
سرعت بالای ارایه خدمات
در راستای احترام به مشتری و ارج نهادن به نیازهای او، GREEN Guarantee در قالب طرح‌های متنوع سعی در کاهش زمان ارایه خدمات دارد تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل برای مشتری، در اسرع وقت مشکل ایشان مرتفع گردد.
مسولیت پذیری خدمات
یکی از مواردی که موجب نارضایتی مشتریان می شود عدم مسولیت پذیری گارانتی‌های مختلف در برابر آسیب های وارده به دستگاه ها می باشد و GREEN Guarantee با توجه به این مهم سعی در جلب رضایت کامل مشتریان حتی فراتر از تعهدات گارانتی دارد.
خدمات سراسری
GREEN با دارا بودن شبکه ای مشتمل بر 170 نماینده در سراسر کشور خدمات را با کمترین هزینه و در اسرع وقت به مشتریان ارایه می‌نماید.
نوآوری و ارایه طرح‌های جدید خدماتی
خدمات شهرستان‌ها، طرح‌های تعویض و غیره مواردی از طرح‌های متنوعی هستند که گرین جهت بیشترین بهره برداری کاربران در سراسر کشور اقدام به اجرای آنها نموده است.
سومین نمایشگاه خدمات پس از فروش را چگونه ارزیابی می کنید؟
با توجه به گسترش رقابت میان شرکت های تولیدی و خدماتی در بازار و همچنین توجه این شرکت ها به اهمیت ارایه خدمات برتر، آنها را به دنبال افزایش سطح رضایت مشتریان به عنوان یکی از عوامل موفقیت شرکت ها سوق داده است.
بنابر این موضوع، سومین نمایشگاه گارانتی، خدمات پس از فروش و ارتقا رضایتمندی مصرف کنندگان، با حضور برخی از برند های برتر و گارانتی های معتبر لوازم خانگی، صوتی و تصویری، کامپیوتر و غیره در تاریخ پنجم تا هشتم خرداد ماه سال 94 با تاخیری در حدود 3 ماه برگزار شد. این نمایشگاه با هدف اصلی فرهنگ سازی حقوق مصرف کنندگان برگزار شد.
سطح نمایشگاه امسال از لحاظ کیفیت نسبت به نمایشگاه های پیشین، کمی پیشرفت داشت ولی به طور کلی صنعت خدمات در کشور ما صنعتی نوپا است و بیشتر به صورت شعارگونه عمل می‌شود، ولی در مورد گرین این مشتریان هستند که در مورد کیفیت خدمات قضاوت می کنند، به طور کلی هدف اصلی شرکت سیاره سبز رضایت مشتریان از محصولات تحت گارانتی GREEN می باشد.
با توجه به حضورتان در سال گذشته، امسال از لحاظ متراژ و غرفه سازی خیلی قوی تر ظاهر شدید. این تغییرات چه تاثیری در جذب مخاطب برایتان داشته است؟
خدا را شاکریم که توانستیم بهتر و کاملتر از سال های گذشته در این نمایشگاه شرکت کنیم و با به نمایش گذاشتن محصولات و نحوه خدمات آنها، مخاطبان بیشتری را در این نمایشگاه به سمت غرفه GREEN جذب کنیم و گامی جهت نهادینه شدن مطلوب جایگاه خدمات پس از فروش در تمام صنایع کشور عزیزمان برداشته باشیم.
چه برنامه هایی برای جذب مخاطب در این نمایشگاه داشتید؟
سیاره سبز با نمایش محصولات خود در نمایشگاه و پرسش و پاسخ به سوالات کلیه مراجعین در مورد آنها و ارایه بروشورهای مربوطه و همچنین برگزاری مسابقه گارانتی خوب به همراه اهدا جوایز سعی در جذب مخاطبین به غرفه را داشت. به طور کلی تلاش ما معرفی محصولات تحت گارانتی گرین و خدمات و طرح هایی که برای ارایه هر چه بهتر خدمات به مشتریان در سراسر کشور بوده است.
آیا این نمایشگاه در سطح انتظارات شما بوده است؟
با توجه به اینکه خدمات پس از فروش و سایر فعالیت‌های عمومی مرتبط با آن در مراحل آغازین است و راهی طولانی برای پیشرفت پیش روی خود دارد، این نمایشگاه نیز با وجود برخی کاستی‌ها به این منظور برگزار شد و امید است در سال‌های آتی، پربارتر از گذشته برگزار گردد.
بازدیدکنندگان این نمایشگاه را چطور ارزیابی می کنید؟
یکی از ضعف‌های این نمایشگاه تخصصی نبودن بازدید کنندگان آن بود و عدم تعریف صحیح معنای خدمات پس از فروش برای مردم باعث شده تا عمده سوالات آنها در مورد فروش و قیمت محصولات باشد. امید است تا در سال های آینده مردم با دیدی وسیع تر و هدفی مشخص تر در این نمایشگاه حاضر شوند.
آیا مردم با معنا و مفهوم خدمات پس از فروش آشنا هستند؟
همانطور که ذکر شد خدمات پس از فروش گام های ابتدایی را در راه پیشرفت برداشته و اغلب بازدیدکنندگان در خصوص قیمت محصولات و جشنواره های فروش سوال می کنند. ولی تعدادی از بازدیدکنندگان که شناختی از خدمات نداشتند برایشان جذاب بود و با مجموعه آشنا می‌شدند.
آیا از طرف مسوولین سازمان حمایت و انجمن حمایت از غرفه شما بازدیدی شده است؟
در این نمایشگاه افتخار میزبانی از جناب آقای مهندس نوابی ریاست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان را داشتیم.
دلیل حضور کمرنگ مشارکت کنندگان را چه می‌بینید؟
از نظر من این نمایشگاه جای فکر و ایده بسیار دارد، خود نمایشگاه باید برای خودش جایگاه سازی کند، مانند الکامپ که به جایگاهی رسیده که بازدید کنندگان از رفتن به آن آگاه هستند و میدانند به چه منظوری در آن حضور داشته اند، این نمایشگاه نیز باید به جایگاهی برسد که مردم با شنیدن نام آن بدانند که در این نمایشگاه چه می گذرد و می‌توانند در آن با شرکت های خدمات پس از فروش در ایران آشنا شوند.
آیا برای سال آینده و حضور در نمایشگاه خدمات پس از فروش برنامه ای دارید؟
در حال حاضر باید با توجه به گزارش ها و بازخورد های این نمایشگاه برای سال آینده نیز تصمیم گیری شود.
به نظر شما در حال حاضر خدمات پس از فروش در کشور چه جایگاهی دارد؟
از دید بنده این مفهوم هنوز به صورت کامل تعریف نشده است و مسلم است که ما به عنوان صاحبان صنایع تلاش خود را در جهت رضایت مشتری انجام دهیم و امید داریم که مشتریان نیز با اتکا به منطق و خردورزی خود و مقایسه آگاهانه شرکت‌ها با هم، شرکت هایی را که به صورت واقعی در جهت رضایت مشتریان تلاش دارند را انتخاب نمایند و آنها را در جهت پیشرفت و قوی تر شدنشان همراهی کنند.

امتیاز به این مطلب:

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *