امروزپنج شنبه 6 تیر 1398
Thursday 27 June 2019
کد خبر: 1232 تاریخ درج خبر: چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 - 16:26 2573 بازدید نسخه چاپی نسخه چاپی
گفتگو با مهندس اسلامی مدیر عامل شرکت ایران ظبط

جناب مهندس اسلامی لطفا کمی از تاریخچه شرکت ایران ضبط بگویید؟
شرکت ایران ضبط در سال 1363 تاسیس گردید و به عنوان نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش محصولات الکترونیک صوتی و تصویری ساخت کارخانجات سونی ژاپن را در ایران عهده دار گردید. از جمله اهداف شرکت ایران ضبط ارائه بهترین سرویس و خدمات در سطح کشور و دسترسی کلیه مشتریان عزیز در اقصی نقاط کشور به سرویس و خدمات پس از فروش این محصولات از یک سو و سعی و کوشش در انتقال تکنولوژی برتر در صنعت الکترونیک به ایران از سوی دیگر بوده است. در حال حاضر شرکت ایران ضبط ، با بهره گیری از تعداد 100 نفر از پرسنل فنی و متخصص در امور سرویس دهی و با دارا بودن از امکانات سرویس دهی توسط 130 مرکز سرویس و خدمات در سرتاسر کشور موفق به انجام این رسالت کاری خود تا کنون در سطح مطلوب بوده است.

جایگاه خدمات پس از فروش در شرکت ایران ضبط در بین رقبا چگونه است؟
پاسخ به این سوال را قاعدتاً باید سازمان محترم رعایت حقوق مصرف کنندگان که ما را مورد ارزیابی قرار داده اند دهد، زیرا تعریف از خود صحیح نیست، ولیکن دریافت چندین جایزه و مدرک داخلی و بین المللی مانند تندیس طلایی از سازمان محترم حمایت از حقوق مصرف کنندگان و همینطور جایزه ارائه بهترین کیفیت خدمات از سوی سونی ژاپن به شرکت ایران ضبط نشان دهنده جایگاه ما در بین سایر رقبا می باشد.

برتری خدمات پس از فروش و ارزش افزوده کالای شما نسبت به دیگر رقبایتان چیست؟
استفاده از جدیدترین تکنولوژیهای روز دنیا، ابداع و ایجاد روشهای بهینه در امر تعمیرات، بازخورد کامل و مستقیم نقطه نظرات مشتریان در سیاست ها و روش های اجرایی امور شرکت، پرسنل مجرب آموزش دیده و کاملآ حرفه ای و همینطور داشتن بهترین شبکه خدماتی در سطح کشور از نقاط قوت سازمان ما می‌باشد.

با توجه به قدمت و خوشنامی برند سونی در بازار، سیاست گذاری شما در ماندگاری نام ایران ضبط چه بوده است؟
همانطور که در نظام نامه شرکت نیز اشاره شده، رعایت حقوق مصرف کنندگان و ارائه سرویس و خدمات در سطح حرفه ای از مهمترین اهداف سازمان ما بوده و همواره اقدمات موثری در این راستا انجام پذیرفته است. از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه می توان اشاره کرد به: گرفتن نقطه نظرات مشتریان از طرق مختلف و ارائه خدمات بر اساس نیازها و تقاضای ایشان و همینطور وضع شاخص های متعدد به منظور پایش و اندازه گیری میزان رضایت مندی مصرف کنندگان و بسیاری از فعالیت های دیگر ، باعث ماندگاری نام ما در میان عموم مردم شده است.

در سال های اخیر تحریم ها اکثر شرکت ها را با مشکل تامین قطعه روبرو کرده بود، شما با گستردگی توزیع کالا در کشور چطور شرایط را مدیریت کردید؟
نمی توان اذعان نداشت که تحریم ها بر روند فعالیت ما کلا تاثیر گذار نبوده است، اما همانطور که استحضار دارید همان فعالیت های در پشت جبهه ملت ایران است که سعی دارد با راههای منطقی و قانونی بتوان با تحریم ها مبارزه کرده و کالاهای مورد نیاز خود را ساخته و مورد استفاده مصرف کنندگان قرار دهیم. و از جمله فعالیت های شرکت ما جلوگیری نیاز سازمان به بعضی از مواد مصرفی دستگاه های مورد نیاز مردم بوده است. که بجای وارد کردن، تعمیر آنها توسط مهندسین شرکت انجام پذیرفته و بسیار تأثیرگذار بوده است.

چرا در کشور ما تامین کنندگان کالا طوری برنامه ریزی ندارند که در زمان پیش رو شدن با این مسایل نمی توانند به تعهدات خود عمل کنند؟
پاسخ این سوال را نمیشود در چند جمله بیان کرد زیرا تامین کنندگان زیادی در کشور مشغول فعالیت هستند با انگیزه ها و اهداف متفاوت و لذا پیش بینی این مسائل ممکن است در دستور کارشان قرار نگرفته باشد. از طرف دیگر در بحث های تحریم در سالهای اخیر به دلیل طولانی شدن زمان تحریم که آن خود غیر قابل پیش بینی بوده است، هرگونه برنامه ریزی که تامین کنندگان در نظر گرفته باشند کافی نبوده و نمی توانست آنان را در پوشش امنیت شغلی قرار دهد.

شما چندین سال متوالی است که روز حمایت از حقوق مصرف کننده تندیس دریافت می کنید، به نظر شما این رویداد چقدر حایز اهمیت است؟
همانگونه که مستحضرید اعطای تندیس به هر سازمانی بر اساس تحقیقات و تفحص و بازرسی های متعدد صورت پذیرفته و می پذیرد. لذا دانستن این امر سازمانها را بر آن میدارد که نهایت سعی و هم خود را در بهبود وضعیت کسب و کار و یا سرویس دهی خود بکار بندند. اصولا بر آن اعتقاد دارم که بازرسی شدن و کنترل شدن باعث پیشرفت میشود زیرا به نکات ضعف خود میتوان پی برد و یا در صحنه رقابت سالم رفع اشکالات و ضعف از جمله الزامات جهت پیشی گرفتن از رقبا خواهد شد.

روند ارزیابی تان از طریق سازمان حمایت چطور بوده است؟
از طریق نظر سنجی گسترده از مشتریان ما و همینطور از طریق پایش، کنترل و بازرسی حضوری و غیرحضوری.

نقش و جایگاه رسانه های دیداری و شنیداری را در ارتقاء و تفهیم قوانین وحقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان را چگونه می بینید؟
بسیار سازنده و مثمر ثمر میدانم زیرا هرگونه اطلاع رسانی و تفهیم قوانین برای تولید کنندگان زنگ هشدار در جهت رعایت نمودن حقوق مصرف کنندگان و برای مصرف کنندگان اطلاع رسانی از حق و حقوقشان در قبال تولید کنندگان و ارائه دهندگان خواهد بود.

امتیاز به این مطلب:
    abas :

    سلام ما که در شهرمان خدماتی از ایران ضبط ندیدیم شاید خواب موندیم .شهر من اسفراین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *